Випускників 2019/2020 навчального року звільнено від ДПА, вони можуть пройти її за власним бажанням – рішення

Відповідний«Проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань завершення 2019/2020 навчального року" 18 червня 2020 року ухвалила Верховна Рада України. 

«Через епідеміологічну ситуацію парламент ухвалив рішення звільнити випускників нинішнього навчального року від державної підсумкової атестації. Водночас випускники мають право пройти ДПА, у тому числі й у формі ЗНО, за власним бажанням. МОН вже розробляє методичні рекомендації для закладів освіти – їх буде надіслано найближчим часом», – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.

Нагадаємо, МОН готове до проведення ЗНО у безпечних умовах та відповідно до рекомендацій Головного державного санітарного лікаря України і епідеміологічної ситуації. 

Скасування ЗНО є неприпустимим, оскільки це єдиний об’єктивний інструмент оцінювання та механізм прозорого вступу до закладів вищої освіти, а його відсутність створить значні корупційні ризики.

 

Автор тексту - Міністерство освіти і науки України

 

Нагадуємо, що 3 червня 2020 року Департамент освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрація) видав наказ №102 «Про звільнення у 2019/2020 навчальному році від проходження державної підсумкової атестації».